Zobrazit ostatní produkty v kategorii
Kód 8620012085

Komínový nerezový nástavec ICS50 ABSOLUT/200/120

Nerezový nástavec Schiedel ICS50 výšky 120mm pro komíny ABSOLUT průměru 200mm. Izolace tloušťky 50mm.
Akční cena
19 824 Kč
16 383 Kč bez DPH
Položka skladem
Množství:
Ks

Komínový nerezový nástavec ICS50 ABSOLUT/200/120

Nerezový nástavec Schiedel ICS50 výšky 120mm pro komíny ABSOLUT průměru 200mm. Izolace tloušťky 50mm.

Komínové nástavce z třívrstvých nerezových systémů se používají jednak pro vyřešení problémů komínů s nedostatečnou účinnou výškou (které jsou umístěny například daleko od hřebenu střechy nebo blízko vyšších objektů, u nízkých objektů, kde komín musí mít vzhledem k použitému spotřebiči určitou účinnou výšku, výrazně převyšující objekt apod.) nebo tam, kde je jejich použití vyvoláno architektonickými požadavky.

Kombinace univerzálního keramického komína s mimořádně dlouhou životností, uvnitř budovy, a subtilního třívrstvého nerezového nástavce nad střechou je potom ideálním řešením.

Pro třívrstvé nerezové komínové nástavce se využívá standardních prvků systémů ICS vhodné pro prodloužení keramických komínů Schiedel. Účelem je dosažení potřebné účinné výšky komína nebo splnění požadavků architektonického vzhledu nad střechou. Skladba příslušenství umožňuje založení komínového nástavce jak pod rovinou, tak i nad rovinou střechy.

Maximální výška standardně dodávaných nástavců je 2,5 m. Větší výšky nástavců jsou možné, jen je-li vyřešeno statické zajištění.

Přechod mezi keramickým komínem a nástavcem je řešen pomocí prvku pata nástavce, který je osazen na poslední komínové tvárnici. Pata nástavce se skládá ze:

• Třívrstvého nerezového dříku (horní část paty), na který se osazují běžné komínové díly systému ICS
• Základové nerezové desky
• Spodního jednoplášťového přechodového dílu

V základové desce paty nástavce jsou v rozích čtyři otvory, do kterých se osazuje souprava výztužných tyčí nebo nerezová nastavitelná táhla (ocelové L-profily). Soupravy výztužných tyčí se vkládají do armovacích otvorů tvárnic, které se následně zalijí zálivkovou maltou. Táhla se osazují na rohy tvárnic a tak zajišťují spojení a spolupůsobení nerezového nástavce a keramického komína. Táhla jsou navzájem spojena objímkami obepínajícími tvárnice vždy po 0,5 m délky táhel.

Výška nástavce by měla odpovídat přibližně délce táhel (pouze orientačně, pro přesné určení je třeba provést statický výpočet). Na patu nástavce se osazují další komínové díly jako při stavbě třívrstvého nerezového. U komínových nástavců do výšky 1,5 m se díly spojují jen vnější sponou, u vyšších nástavců se používá statická spona. Nástavce jsou ukončeny krycí hlavou, kterou lze opatřit Meidingerovou. Do sestavy je možno vložit i díl s čistícím nebo kontrolním otvorem.

Dotaz na produkt Komínový nerezový nástavec ICS50 ABSOLUT/200/120
Jméno a Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Text obrázku:
kod
ajax_load
ajax_load