Zobrazit ostatní produkty v kategorii
Kód 1157202071

Napojovací díl na SCHIEDEL UNI PLUS 200/200

Pro připojení kouřovodů průměru 200 mm na systém SCHIEDEL UNI PLUS průměru 200 mm, je tlakově těsný a nepropustný.
Akční cena
1 338 Kč
1 106 Kč bez DPH
Položka skladem
Množství:
Ks

Napojovací díl na SCHIEDEL UNI PLUS 200/200 kód 1157202071

Pro bezproblémové připojení kouřovodů průměru 200 mm na systém UNI PLUS průměru 200 mm. Je tlakově těsný a nepropustný, lze jej lehce namontovat.

Nerezový přechodový díl pro dilatační napojení kouřovodu. Přechodový díl se nasazuje na sopouch komína, kouřovod se zasunuje do přechodu. Pro doknalé utěsnění jsou v drážkách nalepeny těsnící provazce. Výrobek je certifikován.

Obejme keramickou tvarovku zvenčí a tím tak zabrání roztržení keramiky. To se stává při zasunutí kouřovodu stejného průměru dovnitř keramické tvarovky.

U moderních vícevrstvých komínů SCHIEDEL UNI PLUS, kde je vnitřní průduch komínu SCHIEDEL UNI PLUS tvořen keramickými vložkami a ze stejného materiálu je i hrdlo sopouchu, do kterého se napojuje kouřovod, nastává problém spojený s rozdílnou tepelnou roztažností ocelového kouřovodu a keramického hrdla sopouchu.

Pokud bychom například do komínu SCHIEDEL UNI PLUS o průměru 200 mm zasunuli přímo, natěsno ocelový kouřovod také o průměru 200 mm, mohlo by dojít po zahřátí kouřovodu na provozní teplotu k roztržení keramického hrdla. Proto je nutné napojení řešit tak, aby se eliminovaly rozdílné rozměrové změny obou materiálů při změnách teploty.

Řešením je použít speciální napojvací díl na SCHIEDEL UNI PLUS, který se nasouvá na keramické hrdlo sopouchu. Lze ho použít pouze v případech, kdy hrdlo vyčnívá z těla komínu SCHIEDEL UNI PLUS, jako je tomu například u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 45° nebo u u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 90°, aby bylo možné tento napojovací díl na soupouch navléknout.

Objednací znak / kód: 1157xxyy71

xx - dimenze kouřovodu
yy - dimenze UNI PLUS

Dotaz na produkt Napojovací díl na SCHIEDEL UNI PLUS 200/200
Jméno a Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Text obrázku:
kod
ajax_load
ajax_load