Zobrazit ostatní produkty v kategorii
Kód 170461

Napojovací díl STABIL pro krbová kamna 150/160

Napojovací díl pro krbová kamna, elegantní a bezproblémové řešení připojení kouřovodu krbových kamen průměru 150 mm do kominu ABSOLUT průměrů 160 mm.
Akční cena
1 830 Kč
1 512 Kč bez DPH
Položka skladem
Množství:
Ks

Napojovací díl ABSOLUT pro krbová kamna 150/160

Napojovací díl pro krbová kamna, elegantní a bezproblémové řešení připojení kouřovodu krbových kamen průměru 150 mm do kominu ABSOLUT průměrů 160 mm.

Napojovací díl pro krbová kamna - to je elegantní a bezproblémové řešení připojení kouřovodu krbových kamen různých průměrů. Připojení spotřebiče pomocí kovového kouřovodu do komínu s keramickou vložkou bylo (a stále mnohdy je) v praxi často podceňovaným problémem, kterým se nezabývali ani výrobci komínů, ani výrobci nebo dodavatelé kouřovodů. Důsledkem jsou různé improvizace, které způsobují funkční poruchy, nezřídka také dochází k mechanickému poškození keramiky. V místě napojení, tzv. sopouchu, dochází ke styku dvou materiálů s různou teplotní roztažností, a proto je relativně obtížné zajistit těsnost spoje a zároveň dostatečnou dilataci, zvláště při vysokých teplotách spalin. Často je tak zapotřebí na sopouch připojit kouřovod výrazně menšího průměru. Naopak jsou i případy, kdy je průměr kouřovodu zcela totožný (např. u krbových vložek).

Systémovým řešením problému, se kterým přišla společnost Schiedel, bylo zavedení ucelené řady nerezových napojovacích dílů, které z hlediska těsnosti a dilatace zabezpečily po technické stránce vše, co se od nich očekávalo. Osvědčily se hlavně tam, kde nebyl kladen důraz na vzhled napojení - např. u krbových vložek, v kotelnách a podobně. V této podobě však neřešily finální vzhled napojení. Z tohoto důvodu nebyly zcela ideální pro připojování stále oblíbenějších krbových kamen v obytných místnostech. Právě proto přichází společnost Schiedel s další inovací, která rozšiřuje sortiment napojovacích dílů o nové provedení, které je určeno speciálně pro krbová kamna.

Nové provedení vychází z osvědčeného způsobu montáže napojovacího dílu na vnější povrch keramického hrdla sopouchu. Napojovací díl se tedy po omítnutí stěny zasune na doraz na vnější hranu keramického hrdla. Kouřovod se poté zasune do vnitřní části prvku. Vnější pohledová část napojovacího dílu vytváří zároveň rosetu, která překrývá spáru mezi sopouchem a omítkou a která tak zároveň řeší finální vzhled celého napojení. Díl samozřejmě umožňuje bezproblémový pohyb (dilataci) všech komponentů. Je dodáván v matně černé barvě s teplotní stálostí do 600°C. Tímto svým provedením koresponduje s nejčastěji používanými kouřovody na trhu a stává se tak nejen po stránce technické, ale také po stránce estetické ideálním řešením pro připojení spotřebiče na pevná paliva v obytné místnosti.

Technické parametry
ID
P
TYP
ABSOLUT
PRŮMĚR 1
180
Logistické parametry
ŠÍŘKA
18
Dotaz na produkt Napojovací díl STABIL pro krbová kamna 150/160
Jméno a Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Text obrázku:
kod
ajax_load
ajax_load