Zobrazit ostatní produkty v kategorii
Kód ZV120180

Napojovací díl SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT 120/180 pro prostup zdí

Slouží k bezpečnému připojení spotřebičů s vyšší teplotou spalin přes zeď. Dilatační funkce kovového kouřovu od keramického hrdla zůstává zachována. Délka díl 0,5m s možností zkrácení na potřebnou délku.
Akční cena
2 928 Kč
2 420 Kč bez DPH
Položka skladem
Množství:
Ks

Napojovací díl SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT 120/180 pro prostup zdí

Pro bezproblémové připojení kouřovodů průměru 120 mm na systém UNI ADVANCED a ABSOLUT průměru 180 mm. Je tlakově těsný a nepropustný, lze jej lehce namontovat.

Nerezový přechodový díl pro dilatační napojení kouřovodu. Přechodový díl se nasazuje na sopouch komína, kouřovod se zasunuje do přechodu. Pro doknalé utěsnění jsou v drážkách nalepeny těsnící provazce. Výrobek je certifikován.

Obejme keramickou tvarovku zvenčí a tím tak zabrání roztržení keramiky. To se stává při zasunutí kouřovodu stejného průměru dovnitř keramické tvarovky.

U moderních vícevrstvých komínů SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT, kde je vnitřní průduch komínu SCHIEDEL ADVANCED a ABSOLUT tvořen keramickými vložkami a ze stejného materiálu je i hrdlo sopouchu, do kterého se napojuje kouřovod, nastává problém spojený s rozdílnou tepelnou roztažností ocelového kouřovodu a keramického hrdla sopouchu.

Pokud bychom například do komínu SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT o průměru 200 mm zasunuli přímo, natěsno ocelový kouřovod také o průměru 200 mm, mohlo by dojít po zahřátí kouřovodu na provozní teplotu k roztržení keramického hrdla. Proto je nutné napojení řešit tak, aby se eliminovaly rozdílné rozměrové změny obou materiálů při změnách teploty.

Řešením je použít speciální napojvací díl na SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT, který se nasouvá na keramické hrdlo sopouchu. Lze ho použít pouze v případech, kdy hrdlo vyčnívá z těla komínu SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT, jako je tomu například u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 45° nebo u u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 90°, aby bylo možné tento napojovací díl na soupouch navléknout.

Dotaz na produkt Napojovací díl SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT 120/180 pro prostup zdí
Jméno a Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Text obrázku:
kod
ajax_load
ajax_load