Zobrazit ostatní produkty v kategorii
Kód 22013000

Explozní klapka 30 SCHIEDEL UNI PLUS

Explozní klapka SCHIEDEL UNI PLUS zabraňuje překročení tlaku. Chrání spotřebič a kouřovou cestu průměru 300 mm, při výbuchu nespálených plynů.
Akční cena
4 871 Kč
4 026 Kč bez DPH
Položka skladem
Množství:
Ks

Explozní klapka 30 SCHIEDEL UNI PLUS kód 22013000

Explozní klapka SCHIEDEL UNI PLUS zabraňuje překročení tlaku. Chrání spotřebič a kouřovou cestu průměru 300 mm, při výbuchu nespálených plynů.

Explozní klapka

Zařízení, které zabraňuje překročení tlaku přes určitou mez. Chrání spotřebič a kouřovou cestu při výbuchu nespálených plynů.

K čemu slouží explozní klapka?

Výrobek nazvaný explozní klapka v sobě spojuje dvě funkce. První je vlastní explozní klapka používaná pro eliminaci případného náhodně nebo dočasně vzniklého přetlaku ve spalinové cestě např. při rozběhu hořáku s ventilátorem. Druhou, častěji používanou funkcí je regulátor komínového tahu. Po osazení do spalinové cesty je tento regulátor pomocí závaží vyregulován tak, aby při určitém podtlaku ve spalinové cestě otvíral a umožnil přisávání vzduchu jinou cestou než přes samotný spotřebič. Při tomto stavu dochází ke zpomalení proudění spalin a snížení intenzity hoření. Snižuje se spotřeba paliva a spaliny neodcházejí nadměrně teplé do komína. Zvyšuje se tak účinnost spotřebiče.

Technické parametry
ID
p
TYP
UNI PLUS
PRŮMĚR 1
300
Logistické parametry
HMOTNOST
4,6
Dotaz na produkt Explozní klapka 30 SCHIEDEL UNI PLUS
Jméno a Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Text obrázku:
kod
ajax_load
ajax_load